ÇİKOLATA DALGALI PİŞMEYEN CHEESECAKE

Please wait...
Preparation time
15 mins
Cooking time
1 mins
Difficulty
kolay
Serves
8 people
Meal course
Pasta & Kek
Posted by
Posted on
ÇİKOLATA DALGALI PİŞMEYEN CHEESECAKE

ÇİKOLATA DALGALI PİŞMEYEN CHEESECAKE

Çikolata dalgalı pişmeyen cheesecake, günlük olarak Blog sayfamdaki hangi tarifin en çok ziyaret edildiğini kontrol ediyorum. En çok takip edilen ve ilgi çeken tarifler cheesecake tarifleri, bende o yüzden ne zaman bir farklı cheesecake tarifi görsem hemen blog sayfamda yayınlıyorum. Birçoğunu da evde kendim deniyorum. Bu tarifi beğeneceğinizi ümit ediyorum. Estetik olarak çok güzel gözüküyor ve tadının da iyi olduğuna eminim. Muhtemelen bu hafta sonu bu tarifi deneyeceğim.

Çikolatalı cheesecake yaparken çikolata ve kremadan 3 farklı ton oluşturacağız. Zor gibi gözüküyor ama aslında oldukça basit, bu tekniği anlatacağım ama önce özellikle cheesecake yaparken bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Yoksa hem lezzet hemde emek olarak çabalarınız boşa gidebilir.

CHEESECAKE YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR

İPUÇLARI

 • İster bu tarif ister diğer tarifler olsun kek, pasta, kurabiye ne olursa olsun kullanacağınız malzemeler oda ısısında olsun. Bu Altın kuraldır. Bazı tariflerde örneğin tereyağını soğuk kullanmak gerekebilir ama bu tarifler de özellikle belirtilir. Bunun dışında oda ısısında olması çok önemlidir.
 • Pişen veye pişmeyen cheesecake fark etmez her ikisinde de labne peyniri kullanıyoruz. Krem Peynir veya Mascarpon peyniri bulmak zor olduğu için mecbur labne ile yapıyoruz. Amerika da satılan labne peynirinin yağ oranı yüksek su oranı azdır. O yüzden yurt dışındaki tariflerde peynir paketini açar açmaz kullanabiliyorlar ama bizim ülkemizdeki labne peyniri yağ oranı az su oranı çok olduğu için direkt olarak kullanmamız doğru olmaz. Kullanmadan önce bir tülbent veya ince gözenekli süzgeçin içerisine kağıt havlu serip 4-5 saat süzmeniz gerekir. İşte o zaman istediğiniz kıvamı yakalayabilirsiniz. Çikolata dalgalı pişmeyen cheesecake yaparken de bu durumu dikkate almanız gerekiyor.
 • Cheesecake yaparken kremayı çok fazla çırpmayın içerisinde hava kabarcıkları oluşacak pişerken çatlamasına neden olacaktır. Pişmeyen cheesecake te ise çok çırparsanız krema kıvamınız sulu olacak bütünlüğünü korumakta sorun yaşayacaktır. Bu ipuçları nı dikkate alırsanız daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Malzemeler

8 kişilik

 • 24 adet çikolatalı kremalı bisküvi
 • 4 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı, erimiş
 • 900 gr (32 oz , 4 paket) krem peynir
 • ¾ su bardağı şeker (150 g)
 • 1 çay kaşığı vanilya özü
 • 4 su bardağı heavy cream (960 mL)
 • 1 yemek kaşığı jelatin tozu
 • 2 su bardağı yarı tatlı çikolata, eritilmiş, parçalara bölünmüş (340 g)

Talimatlar

 1. Çikolatalı bisküvileri kilitli torbaya yerleştirin ve ince kırıntılar oluşana kadar bir oklava kullanarak ezin.
 2. Eritilmiş tereyağını bir kabın içine dökün ve biskuvi parçalarını dökün iyice karışana kadar karıştırın.
 3. Taban karışımını 23 cm (9″ inç) kelepçeli kek kalıbına dökün. Eşit miktarda kalıbın tabanına yayın ve bardak altı yada sert bir cisimle üzerine basarak sıklaştırın. Üzerini örtün ve Buzdolabında en az 20 dakika soğutun.
 4. Büyük bir kapta, krem ​​peynir, şeker ve vanilyayı yumuşayana kadar çırpın.
 5. Heavy Creamı ocakta ılınana kadar ısıtın, daha sonra jelatini ekleyin ve 1 dakika dinlendirin.
 6. Heavy Creamı yavaşça krem ​​peynirin içine ekleyin ve pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın.
 7. Hızlı çalışarak, cheesecake hamuru 4 parçaya bölün. İlk kapta 3 su bardağı (720 ml), diğer kapta 2 su bardağı (480 ml), üçüncü kapta 2½ su bardağı (600 ml) ve diğer kapta 1 su bardağı (240 ml) olacak şekilde 4 ayrı kaba bölün.
 8. Eritilmiş çikolatayı alın ve ikinci kaba 1 yemek kaşığı koyun ve çırpın. Üçüncü kapta, 3 çorba kaşığı eritilmiş çikolatayı çırpın ve dördüncü kapta, 2 çorba kaşığı çikolatayı çırpın. Her kasenin krema miktarı farklı olduğu için farklı tonlarda çikolatalı cheesecake karışımı elde etmiş olduk.
 9. Şimdi Cheesecake’i monte edeceğiz, 1nci kase içindeki karışımı yavaşça kalıbın ortasına dökün. Hamurun yayılmasıyla, kalan kaseleri 2nci kase 3ncü kase peş peşe aynı şekilde tekrarlayın. Karışımınızı çok uzun beklettiyseniz akışkanlığını kaybedecektir. O zaman karışım dökmeden önce 30 sn mikrodalgada ısıtın.
 10. Kalıbın üstünü plastik streçle sıkıca kapatın ve servis yapmadan önce buzdolabında 4 saat veya gece boyunca soğutun.
 11. Keyfini çıkarın!

TAM YAĞLI KREMA HEAVY CREAM

EV YAPIMI ÇİLEK REÇELİ

No comments yet, be the first to leave one!

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*