LİMONLU PESTO SOSLU TAVUK ÇORBASI

Please wait...
Preparation time
10 mins
Cooking time
10 mins
Difficulty
kolay
Serves
6 people
Meal course
Akşam Yemeği
Posted by
Posted on
LİMONLU PESTO SOSLU TAVUK ÇORBASI

LİMONLU PESTO SOSLU TAVUK ÇORBASI

Limonlu pesto soslu tavuk çorbası, yarım saatte hazırlayabileceğiniz bu tarif hem görsel olarak hemde lezzet olarak mükemmel, pesto sosunu kendiniz yapmak istemezseniz marketten hazır alabilirsiniz. Bu soğuk günlerde bağışıklığı korumak için güzel bir tarif,

Limonlu Pesto Tavuk çorbanız piştikten sonra yeşilliklerle sunum yapabilir siniz. Taze Fesleğen tavsiye ederim, frenk soğanı da ayrı bir lezzet katıyor.

Ayrıca limon dilimlerini eklemeyi unutmayın, her türlü taze yeşillikleri ekleyebilir siniz.

  1. Orta boy tencerede tavuk suyunu ısıtın kaynama noktasına gelsin.Tavuk ekleyin ve yaklaşık 1 dakika boyunca ısıtın. Ateşten alın. Limon suyunu ilave edin. Kaseler arasında bölün. Her birine 1 çorba kaşığı pesto ekleyin. Limon dilimleri, rendelenmiş Parmesan, bezelye filizleri veya diğer narin yeşillikler ile taze fesleğen ile servis yapın.
  2. Arpa şehriyesini ekleyin, paketteki talimata uyarak 1 dakika boyunca pişirin.
  3. Tavuğu ekleyin ve 1 dakika boyunca pişirin, ateşten alın. Limon suyunu ekleyin.
  4. Servis ederken her kaseye 1 çorba kaşığı pesto sosunu ekleyin. Limon dilimleri, rendelenmiş parmessan ve tercihinize göre taze yeşillikleri ekleyin. Taze fesleğen, frenk soğanı, semizotu. Servisi yapabilirsiniz

No comments yet, be the first to leave one!

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*