EV YAPIMI KREMA

sut-kreamsi-tarifi

Paylaşmak için :


EV YAPIMI KREMA – SÜT KREMASI

Ev yapımı krema ; Çorba, kek ve pastalarda kullandığımız süt kreması ülkemizde marketlerde satılan tek krema çeşididir. Genelde 200ml lik mini paketlerde satılır. Paket açıldıktan kısa bir süre sonra tüketilmesi gerekmektedir. Çabuk bozulur.

Paket fiyatlarının da ekonomik olduğu söylenemez. Paketlerde satıldığı için raf ömrünü uzamak için çeşitli katkı maddeleri kullanılmaktadır.

Evde Süt kreması yapmak mümkün müdür? Evet hemde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sütçü den aldığınız sütü kaynattığınızda üzerinde biriken kaymağı alın ve buzdolabı poşetlerine koyun buzlukta biriktirin. Her süt aldığınızda kaymağını bu şekilde biriktirin yeterli miktara geldiğinde Süt kremamızı yapabiliriz.

Eğer ki hemen yapmak isterseniz 1 kilo sütü kaynatın ılındıktan sonra buzdolabında  1 saat bekletin. Kaymağını sıyırın ve buzdolabı poşetine koyun aynı işlemi yağı tamamen çıkana kadar tekrarlayın.

Kremayı yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey buzluktan çıkardığınız kaymağın buzu çözülmeden çırpmanız ve uzun süre çırpmamanız. Uzun süre çırpılan kaymak  tereyağı na dönüşecektir.

Krema tarifi yazımıza gitmek için lütfen tıklayın

Please wait...
Kategoriler: Ev yapımı Krema

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorum yapın !

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, ilgili yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini yansıtmaz. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınmaları istenir. Herhangi bir yorumu, bildirimde bulunmadan veya açıklama yapmadan silme hakkımız saklıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar *

*
*